Denna webbshop är stängd för köp.
Klicka här för mer information

Sökresultat - Andrea Cremer

Sök »
Din sökning gav 17 träffar. Klicka på titeln för mer information eller lägg den i din kundvagn direkt. Om Du inte hittar titeln vid sökning se Söktips

Fördjupa min sökning

  • Nightshade - The prequel #2: Oprøret

    Nightshade - The prequel #2: Oprøret
    av Andrea Cremer

    Pocket - 2014 - Danska - ISBN: 9788758813226

    En dyster verden med kærlighed, frygt, had og overnaturlige kræfter. Ember og Barrow er i en lille gruppe på flugt fra Tearmunn hvor krigerkvinden, Eira, har taget magten over ordenen og lukket mørke kræfter ind. Alistair er besat af tanken om at få…

  • Nightshade #3: Blodrose

    Nightshade #3: Blodrose
    av Andrea Cremer

    Häftad - 2012 - Danska - ISBN: 9788758810409

    Han bøjede sig ned og hviskede i mit øre. »Der er noget jeg altid har været bange for ...« »Hvad er det?« hviskede jeg. Hans stemme knækkede over: »At du al... aldrig vil være i stand til…

  • Nightshade #1: Natskygger

    Nightshade #1: Natskygger
    av Andrea Cremer

    Häftad - 2010 - Danska - ISBN: 9788758809380

    Jeg listede hen mod drengen. Han stønnede tungt, og hans ansigt var fortrukket af smerte og rædsel. Bjørnens kløer havde revet dybe flænger i hans lår og bryst, og blodet flød stadig fra s&arin…

  • Nightshade

    Nightshade
    av Andrea Cremer

    Pocket - 2013 - Engelska - ISBN: 9781907410284

    A stunning paranormal novel of forbidden love, destiny and werewolves by an astounding new voice in YA fiction.

  • Rise

    Rise
    av Andrea Cremer

    Häftad - 2013 - Engelska - ISBN: 9780142424940

    International bestselling author Andrea Cremer's sequel to Rift, a Nightshade novel. Everything Conatus stands for is at risk. Hoping to gather enough resistance to save their order, Ember and Barrow attempt a desperate escape. But fate offers littl…

  • The Inventor's Secret

    The Inventor's Secret
    av Andrea Cremer

    Häftad - 2015 - Engelska - ISBN: 9780147514387

    A new steampunk series from Andrea Cremer, the New York Times bestselling author of the Nightshade novels Perfect for fans of Libba Bray's The Diviners, Cassandra Clare's Clockwork Angel, Scott Westerfeld's Leviathan and Phillip Reeve's Mortal Engi…

  • Rise

    Rise
    av Andrea Cremer

    Pocket - 2013 - Engelska - ISBN: 9780349001456

    Discover where the Nightshade series began. . .

  • Snakeroot

    Snakeroot
    av Andrea Cremer

    Häftad - 2014 - Engelska - ISBN: 9780147508607

    The next thrilling novel in the bestselling NIGHTSHADE series, perfect for fans of Lauren Kate, Holly Black, Cassandra Clare, Ally Condie, and Richelle Mead. Andrea Cremer is continuing the story she began in in her internationally bestselling Nigh…

  • Invisibility

    Invisibility
    av David Levithan

    12-15 år Pocket - 2013 - Engelska - ISBN: 9780141348872

    Stephen is used to invisibility. He was born that way. Invisible. Cursed. Elizabeth sometimes wishes for invisibility. When you're invisible, no one can hurt you. So when her mother decides to move the family to New York City, Elizabeth is thrilled.…

  • Bloodrose

    Bloodrose
    av Andrea Cremer

    Pocket - 2012 - Engelska - ISBN: 9781907411380

    The conclusion to this stunning paranormal series of forbidden love, destiny and werewolves by an astounding new voice in YA fiction

  • Wolfsbane

    Wolfsbane
    av Andrea Cremer

    Pocket - 2012 - Engelska - ISBN: 9781907410314

    Book two of a stunning paranormal series of forbidden love, destiny and werewolves by an astounding new voice in YA fiction

  • Usynlighed

    Usynlighed
    av Andrea Cremer, David Leviathan

    Pocket - 2013 - Danska - ISBN: 9788771055276

    Stephen er vant til at være usynlig. Bogstavelig talt. Han er født sådan. Uset af andre. Forbandet. Elizabeth ville nogle gange ønske, at hun var usynlig. Så hun kunne slippe for at blive såret. Derfor bliver hun glad, da hendes familie skal flytte…

  • Nightshade - The Prequel #1: Splittelsen

    Nightshade - The Prequel #1: Splittelsen
    av Andrea Cremer

    Pocket - 2013 - Danska - ISBN: 9788758810881

    En dyster verden med kærlighed, frygt, had og overnaturlige kræfter Ember Morrow kvæles af sin fars regler om at blive gift med en han har valgt. Så da hun som 16-årig må indfri et løfte om at tilslutte sig den hemmelige ridderorden, Conatus, er hun…

  • Nightshade #2: Ulveskæbner

    Nightshade #2: Ulveskæbner
    av Andrea Cremer

    Häftad - 2011 - Danska - ISBN: 9788758809397

    Calla flygter fra sin hjemby og familie. Hun gør det for at redde Shays liv, men dermed svigter hun også sine kobbelmedlemmer - og sin forlovede, Ren. Hun befinder sig nu hos Søgerne. De vil hjælpe hende med at redde hendes…

  • Rift

    Rift
    av Andrea Cremer

    Pocket - 2013 - Engelska - ISBN: 9781907411403

    Discover where the Nightshade series began. . .

  • The Conjurer's Riddle

    The Conjurer's Riddle
    av Andrea Cremer

    Övrigt - 2015 - Engelska - ISBN: 9781681418933

  • Das Junge Rheinland

    Das Junge Rheinland

    Inbunden - 2021 - Tyska - ISBN: 9783110737707

    The foundation of the Young Rhineland in the spring of 1919 marks the start of extensive political activities amongst artists in Düsseldorf after the World War I. Already during the war in 1918 there was a call to 45 Rhineland artists demanding the…