Denna webbshop är stängd för köp.
Klicka här för mer information

Kafamda Bir Tuhaflik
  • Bandtyp: Pocket
  • Språk: Turkiska
  • Utgiven: 20141201
  • Antal sidor: 480
  • Vikt i gram: 439
  • ISBN10:9750830881
  • ISBN13:9789750830884

Kafamda Bir Tuhaflik

(Pocket)
Beskrivning:

Kafamda Bir Tuhaflik hem bir ask hikâyesi hem de modern bir destan. Orhan Pamuk’un üzerinde alti yil çalistigi roman, bozaci Mevlut ile üç yil ask mektuplari yazdigi sevgilisinin Istanbul’daki hayatlarini hikâye ediyor.

1969 ile 2012 arasinda, kirk yili askin bir süre Mevlut, Istanbul sokaklarinda yogurtçuluk, pilavcilik, otopark bekçiligi gibi pek çok is yapar. Bir yandan sokaklarin çesit çesit insanla dolmasini, sehrin büyük bölümünün yikilip yeniden insa edilmesini, Anadolu’dan gelip zengin olanlari izler; diger yandan ülkenin içinden geçtigi dönüsümlere, siyasi çatismalara, darbelere tanik olur. Onu baskalarindan farkli kilan seyin, kafasindaki tuhafligin kaynagini hep merak eder. Ama kis aksamlari boza satmaktan ve sevgilisinin aslinda kim oldugunu düsünmekten hiç vazgeçmez.

Askta insanin niyeti mi daha önemlidir, kismeti mi? Mutluluk veya mutsuzlugumuz bizim seçimlerimize mi baglidir, yoksa bizim disimizda mi gelisip basimiza gelirler? Kafamda Bir Tuhaflik bu sorulara cevap ararken aile hayatiyla sehir hayatinin çatismasini, kadinlarin ev içlerindeki öfke ve çaresizliklerini resmediyor.

Kundrecensioner och bloggar

Ingår i följande avdelningar

Sök fler böcker:

Kunder som köpt denna bok har
även köpt:
Skotten i Köpenhamn :  ett reportage om
Uppgång och fall
Uppgång och fall
av Strömquist, Liv
Den allvarsamma leken
Den allvarsamma leken
av Söderberg, Hjalmar
Miniatyrmakaren
Miniatyrmakaren
av Burton, Jessie
Min mors självbiografi
Min mors självbiografi
av Kincaid, Jamaica