Avancerad sökning
Din kundvagn är tom
Ändra i din kundvagn Gå till kassan

Sökresultat - Monique Dong

Sök »
Din sökning gav 15 träffar. Klicka på titeln för mer information eller lägg den i din kundvagn direkt. Om Du inte hittar titeln vid sökning se Söktips

Fördjupa min sökning

  • Tre magiska gåvor
    119 kr

    Tre magiska gåvor
    av Astrid Foss

    6-9 år Inbunden - 2020 - Svenska - ISBN: 9789132211980
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 1-3 vardagar

    På trillingarna Hanna, Ida och Magdas tolvårsdag ska de enligt legenden förses med varsin magisk förmåga. De är nämligen prinsessor i ett förtrollat rike. Men så försvinner deras föräldrar. De har kidnappats av den onda Skugghäxan som ta makten över…

  • Kristallrosen
    139 kr

    Kristallrosen
    av Astrid Foss

    6-9 år Inbunden - 2020 - Svenska - ISBN: 9789132212796
    Bevaka Ej utkommen

    På trillingarna Hanna, Ida och Magdas tolvårsdag ska de enligt legenden förses med varsin magisk förmåga. De är nämligen prinsessor i ett förtrollat rike. Den onda Skugghäxan ger inte upp sin hemska plan: att komma åt Det böljande ljusets magi och b…

  • Den forheksede fossen (Snøsøstre 4)
    155 kr

    Den forheksede fossen (Snøsøstre 4)
    av Astrid Foss, Astrid Foss

    6-9 år Inbunden - 2019 - Norska (bokmål) - ISBN: 9788202589684
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 2-5 vardagar

    Trillingene Hanna, Magda og Ida vet at de en dag vil arve dronningens magiske lys, som hviler over øya Nordovia. På 12-årsdagen til jentene skal de endelig oppdage sine magiske evner. Men det blir ikke noe særlig av den feiringen de har sett fram ti…

  • The Silver Secret, Volume 1
    183 kr

    The Silver Secret, Volume 1
    av Astrid Foss

    Inbunden - 2020 - Engelska - ISBN: 9781534443495
    Bevaka Ej utkommen

    Disney's Frozen meets Snow and Rose in this enchanting chapter book adventure about princess sisters with magical powers who embark on a quest to defeat an evil witch. Three princesses live in a sparkling, happy kingdom. There's always the perfect b…

  • The Silver Secret, Volume 1
    85 kr

    The Silver Secret, Volume 1
    av Astrid Foss

    Häftad - 2020 - Engelska - ISBN: 9781534443488
    Bevaka Ej utkommen

    Disney's Frozen meets Snow and Rose in this enchanting chapter book adventure about princess sisters with magical powers who embark on a quest to defeat an evil witch. Three princesses live in a sparkling, happy kingdom. There's always the perfect b…

  • Misty Copeland
    72 kr

    Misty Copeland
    av Laurie Calkhoven

    Häftad - 2016 - Engelska - ISBN: 9781481470438
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 2-5 vardagar

    Pirouette across the stage and get to know Misty Copeland--the first African-American woman to become a principal ballerina with the American Ballet Theater--in this fascinating, nonfiction Level 3 Ready-to-Read, part of a new series of biographies…

  • Misty Copeland
    180 kr

    Misty Copeland
    av Laurie Calkhoven

    Inbunden - 2016 - Engelska - ISBN: 9781481470445
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 2-5 vardagar

    Pirouette across the stage and get to know Misty Copeland--the first African-American woman to become a principal ballerina with the American Ballet Theater--in this fascinating, nonfiction Level 3 Ready-to-Read, part of a new series of biographies…

  • Sølvhemmeligheten
    155 kr

    Sølvhemmeligheten
    av Astrid Foss, Astrid Foss

    6-9 år Inbunden - 2018 - Norska (bokmål) - ISBN: 9788202589646
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 2-5 vardagar

    Den onde Skyggeheksa prøver å stjele det magiske lyset! Snøsøstrene kommer til å få bruk for all magien sin om de skal klare å forhindre at Skyggeheksa gjør verden mørk en gang for alle. I dette første eventyret om Snøsøstrene, må de tre søstrene sn…

  • The Crystal Rose, Volume 2
    183 kr

    The Crystal Rose, Volume 2
    av Astrid Foss

    Inbunden - 2020 - Engelska - ISBN: 9781534443525
    Bevaka Ej utkommen

    The Snow Sisters' quest to save the Everchanging Lights continues in this magical chapter book perfect for fans of Disney's Frozen and of Snow and Rose The Snow Sisters have bested the evil Shadow Witch once before, but the fight to keep their king…

  • The Crystal Rose, Volume 2
    85 kr

    The Crystal Rose, Volume 2
    av Astrid Foss

    Häftad - 2020 - Engelska - ISBN: 9781534443518
    Bevaka Ej utkommen

    The Snow Sisters' quest to save the Everchanging Lights continues in this magical chapter book perfect for fans of Disney's Frozen and of Snow and Rose The Snow Sisters have bested the evil Shadow Witch once before, but the fight to keep their king…

  • Kids Who Are Saving the Planet
    189 kr

    Kids Who Are Saving the Planet
    av Laurie Calkhoven

    Inbunden - 2020 - Engelska - ISBN: 9781534456471
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 2-5 vardagar

  • Kids Who Are Saving the Planet
    72 kr

    Kids Who Are Saving the Planet
    av Laurie Calkhoven

    Häftad - 2020 - Engelska - ISBN: 9781534456464
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 2-5 vardagar

  • Sølvhemmeligheten ; Krystallrosen (Snøsøstre 1 & 2)
    250 kr

    Sølvhemmeligheten ; Krystallrosen (Snøsøstre 1 & 2)
    av Astrid Foss, Astrid Foss

    6-9 år Inbunden - 2019 - Norska (bokmål) - ISBN: 9788202612184
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 2-5 vardagar

    Trillingene Hanna, Magda og Ida vet at de en dag vil arve dronningens magiske lys, som hviler over øya Nordovia. På 12-årsdagen sin skal de endelig oppdage sine magiske evner. Men det blir ikke noe særlig av den feiringen de har sett fram til så len…

  • Roberta Gibb
    180 kr

    Roberta Gibb
    av Laurie Calkhoven

    Inbunden - 2018 - Engelska - ISBN: 9781534409729
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 2-5 vardagar

    Get to know the first woman to ever run in the Boston Marathon in this fascinating nonfiction Level 3 Ready-to-Read, part of a series of biographies about people "you should meet " Meet Roberta Gibb. In 1966, Roberta was the first woman ever to run…

  • Thoraxchirurgie
    931 kr

    Thoraxchirurgie
    av Jeanine Wassink-Cornelisse, Monique Van Meer, Minke Dongstra

    Häftad - 2017 - Nederländska - ISBN: 9789036812191
    Bevaka Tillfälligt slut

    Thoraxchirurgie bestaat uit vier delen: Hart (deel 1), Longen (deel 2), Mediastinum (deel 3) en Scopie n (deel 4). In het boek wordt onderscheid gemaakt tussen cardiochirurgie voor kinderen en voor volwassenen. Het opereren van kinderen is niet alle…

  • Mae Jemison
    72 kr

    Mae Jemison
    av Laurie Calkhoven

    Häftad - 2016 - Engelska - ISBN: 9781481476492
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 2-5 vardagar

    Blast off into space and get to know Mae Jemison--the first African-American woman to ever go to space--with this fascinating, nonfiction Level 3 Ready-to-Read, part of a new series of biographies about people "you should meet." Meet Mae Jemison, th…

  • Den frosne regnbuen (Snøsøstre 3)
    155 kr

    Den frosne regnbuen (Snøsøstre 3)
    av Astrid Foss, Astrid Foss

    6-9 år Inbunden - 2019 - Norska (bokmål) - ISBN: 9788202589677
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 2-5 vardagar

    Trillingene Hanna, Magda og Ida vet at de en dag vil arve dronningens magiske lys, som hviler over øya Nordovia. På 12-årsdagen til jentene skal de endelig oppdage sine magiske evner. Men det blir ikke noe særlig av den feiringen de har sett fram ti…

  • Krystallrosen (Snøsøstre 2)
    177 kr

    Krystallrosen (Snøsøstre 2)
    av Astrid Foss, Astrid Foss

    6-9 år Inbunden - 2018 - Norska (bokmål) - ISBN: 9788202589660
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 1-2 vardagar

    Trillingene Hanna, Magda og Ida vet at de en dag vil arve dronningens magiske lys, som hviler over øya Nordovia. På 12-årsdagen til jentene skal de endelig oppdage sine magiske evner. Men det blir ikke noe særlig av den feiringen de har sett fram ti…

  • Snösystrarna 1 ? Tre magiska gåvor
    70 kr

    Snösystrarna 1 ? Tre magiska gåvor
    av Astrid Foss

    e-bok - 2020 - Svenska - ISBN: 9789132212215
    Lägg i kundvagn Skickas från oss inom 1-2 vardagar

    På trillingarna Hanna, Ida och Magdas tolvårsdag ska de enligt legenden förses med varsin magisk förmåga. De är nämligen prinsessor i ett förtrollat rike. Men så försvinner deras föräldrar. De har kidnappats av den onda Skugghäxan som ta makten över…