Denna webbshop är stängd för köp.
Klicka här för mer information

Sökresultat - Anne Mette Hancock

Sök »
Din sökning gav 17 träffar. Klicka på titeln för mer information eller lägg den i din kundvagn direkt. Om Du inte hittar titeln vid sökning se Söktips

Fördjupa min sökning

  • Likblomman

    Likblomman
    av Anne Mette Hancock

    Pocket - 2021 - Svenska - ISBN: 9789177992790

    Prisbelönad spänning från Danmarks nya deckardrottning.Journalisten Heloise Kaldan befinner sig i en mardröm. En av hennes källor har avslöjats som en lögnare och det råder fullständigt kaos på tidningens redaktion, där man desperat försöker rensa u…

  • Likblomman

    Likblomman
    av Anne Mette Hancock

    Inbunden - 2020 - Svenska - ISBN: 9789177992073

    Prisbelönad spänning från Danmarks nya deckardrottning!Journalisten Heloise Kaldan befinner sig i en mardröm. En av hennes källor har avslöjats som en lögnare och det råder fullständigt kaos på tidningens redaktion, där man desperat försöker rensa u…

  • Likblomman Provlyssna!

    Likblomman
    av Anne Mette Hancock

    Nedladdningsbar MP3 - 2020 - Svenska - ISBN: 9789177992912

    Prisbelönad spänning från Danmarks nya deckardrottning! Journalisten Heloise Kaldan befinner sig i en mardröm. En av hennes källor har avslöjats som en lögnare och det råder fullständigt kaos på tidningens redaktion, där man desperat försöker rensa…

  • Äppelmannen

    Äppelmannen
    av Anne Mette Hancock

    Inbunden - 2021 - Svenska - ISBN: 9789177992110

    En pojke har försvunnit spårlöst från sin skola och journalisten Heloise Kaldan beger sig till platsen för att ta reda på vad som har hänt. På skolgården möter hon sin vän Erik Schäfer som har hand om fallet. Ingen vet vad som hänt pojken men plötsl…

  • Äppelmannen Provlyssna!

    Äppelmannen

    Nedladdningsbar MP3 - 2021 - Svenska - ISBN: 9789177993780

    En pojke har försvunnit spårlöst från sin skola och journalisten Heloise Kaldan beger sig till platsen för att ta reda på vad som har hänt. På skolgården möter hon sin vän Erik Schäfer som har hand om fallet. Ingen vet vad som hänt pojken men plötsl…

  • Mercedes-snittet

    Mercedes-snittet
    av Anne Mette Hancock

    Pocket - 2019 - Danska - ISBN: 9788711912713

    En nervepirrende psykologisk krimi om hævn, synsbedrag og ar i hjertet. En dreng er forsvundet fra sin skole. Journalisten Heloise Kaldan tager derhen, og i skolegården møder hun sin nære ven, den bramfri efterforsker Erik Schäfer. Drengen Lukas duk…

  • Ligblomsten

    Ligblomsten
    av Anne Mette Hancock

    Pocket - 2018 - Danska - ISBN: 9788711699454

    Journalist Heloise Kaldan står midt i et mareridt: Hendes kilde er blevet afsløret i en løgn, og avisen står på gloende pæle. Det gør Heloises privatliv også. Midt i det hele modtager hun mystiske breve fra Anna Kiel, der i tre år har været eftersøg…

  • Pitbull

    Pitbull
    av Anne Mette Hancock

    Pocket - 2021 - Danska - ISBN: 9788711999721

    Hvem tør gå i graven med sort samvittighed? Det er den varmeste sommer i hundrede år, og dommedagsprofeterne varsler Jordens undergang. Midt i hedebølgen er journalist Heloise Kaldan ved at lave en reportage om Røde Kors' vågetjeneste, og hun har på…

  • Pitbull

    Pitbull
    av Anne Mette Hancock

    Pocket - 2020 - Danska - ISBN: 9788711984093

    Hvem tør gå i graven med sort samvittighed? Det er den varmeste sommer i hundrede år, og dommedagsprofeterne varsler Jordens undergang. Midt i hedebølgen er journalist Heloise Kaldan ved at lave en reportage om Røde Kors' vågetjeneste, og hun har på…

  • Ruumiskukka Provlyssna!

    Ruumiskukka

    Nedladdningsbar MP3 - 2021 - Finska - ISBN: 9789523761407

    <p>Peto voi olla kuka tahansa meistä</p><p><strong>Anne Mette Hancockin</strong> <em>Ruumiskukka</em> on kova trilleri kostosta ja oikeudenmukaisuudesta</p><p>Journalisti Heloise Kaldan on keskel…

  • Ruumiskukka

    Ruumiskukka

    e-bok - 2021 - Finska - ISBN: 9789523760943

    <p>Peto voi olla kuka tahansa meistä</p><p><strong>Anne Mette Hancockin</strong> <em>Ruumiskukka</em> on kova trilleri kostosta ja oikeudenmukaisuudesta</p><p>Journalisti Heloise Kaldan on keskel…

  • Pitbull

    Pitbull
    av Anne Mette Hancock, Anne Mette Hancock

    Inbunden - 2020 - Norska (bokmål) - ISBN: 9788241951473

    Tredje krim fra den danske bestselgerforfatteren som lyktes på første forsøk med Likblomsten. Hvem tør å gå i graven med svart samvittighet? Journalist Heloise Kaldan er i gang med research til en artikkel om Røde Kors' våketjeneste, en ordning hvor…

  • Ruumiskukka

    Ruumiskukka

    Pocket - 2022 - Finska - ISBN: 9789523764811

    Peto voi olla kuka tahansa meistä Anne Mette Hancockin Ruumiskukka on kova trilleri kostosta ja oikeudenmukaisuudesta Journalisti Heloise Kaldan on keskellä pahinta painajaistaan. Tähtireportterin lähde on paljastunut valehtelijaksi ja Kaldanin ura…

  • Ruumiskukka

    Ruumiskukka
    av Anne Mette Hancock

    Inbunden - 2021 - Finska - ISBN: 9789523760936

    Peto voi olla kuka tahansa meistä Anne Mette Hancockin Ruumiskukka on kova trilleri kostosta ja oikeudenmukaisuudesta Journalisti Heloise Kaldan on keskellä pahinta painajaistaan. Tähtireportterin lähde on paljastunut valehtelijaksi ja Kaldanin ura…

  • Narbenherz

    Narbenherz
    av Anne Mette Hancock

    - 2021 - Tyska - ISBN: 9783651000940

  • Mercedes-snittet

    Mercedes-snittet
    av Anne Mette Hancock, Anne Mette Hancock

    Pocket - 2019 - Norska (bokmål) - ISBN: 9788241918100

    En nervepirrende psykologisk krim om hevn, synsbedrag og arr i hjertet. En gutt er forsvunnet fra skolen - Lukas ser ut til å ha forsvunnet i løse luften. I skolegården møter journalisten Heloise Kaldan sin nære venn og etterforsker Erik Schäfer. Lu…

  • Leichenblume

    Leichenblume
    av Anne Mette Hancock

    - 2021 - Tyska - ISBN: 9783651000933

  • The Corpse Flower

    The Corpse Flower
    av Anne Mette Hancock

    Inbunden - 2021 - Engelska - ISBN: 9781643858289

    For fans of Jo Nesb and Henning Mankell comes a gripping suspense novel about revenge, justice, and forgiveness. It's early September in Copenhagen, the rain has been coming down for weeks, and 36-year-old journalist Heloise Kaldan is in the middle…

  • Likblomman

    Likblomman
    av Anne Mette Hancock, Anne Mette Hancock

    e-bok - 2020 - Svenska - ISBN: 9789177992080

    Prisbelönad spänning från Danmarks nya deckardrottning! Journalisten Heloise Kaldan befinner sig i en mardröm. En av hennes källor har avslöjats som en lögnare och det råder fullständigt kaos på tidningens redaktion, där man desperat försöker rensa…

  • Äppelmannen

    Äppelmannen

    e-bok - 2021 - Svenska - ISBN: 9789177992127

    En pojke har försvunnit spårlöst från sin skola och journalisten Heloise Kaldan beger sig till platsen för att ta reda på vad som har hänt. På skolgården möter hon sin vän Erik Schäfer som har hand om fallet. Ingen vet vad som hänt pojken men plötsl…

  • Äppelmannen

    Äppelmannen

    e-bok - 2021 - Svenska - ISBN: 9789177992127

    En pojke har försvunnit spårlöst från sin skola och journalisten Heloise Kaldan beger sig till platsen för att ta reda på vad som har hänt. På skolgården möter hon sin vän Erik Schäfer som har hand om fallet. Ingen vet vad som hänt pojken men plötsl…

  • Pitbull

    Pitbull
    av Anne Mette Hancock

    Inbunden - 2020 - Danska - ISBN: 9788711693278

    Hvem tør gå i graven med sort samvittighed? Det er den varmeste sommer i hundrede år, og dommedagsprofeterne varsler Jordens undergang. Midt i hedebølgen er journalist Heloise Kaldan ved at lave en reportage om Røde Kors' vågetjeneste, og hun har på…

  • Pitbull

    Pitbull
    av Anne Mette Hancock, Anne Mette Hancock

    Pocket - 2021 - Norska (bokmål) - ISBN: 9788241954634

    Tredje krim fra den danske bestselgerforfatteren som lyktes på første forsøk med Likblomsten. Hvem tør å gå i graven med svart samvittighet? Journalist Heloise Kaldan er i gang med research til en artikkel om Røde Kors' våketjeneste, en ordning hvor…

  • Likblomsten

    Likblomsten
    av Anne Mette Hancock, Anne Mette Hancock

    Pocket - 2018 - Norska (bokmål) - ISBN: 9788241917899

    Journalist Heloise Kaldan befinner seg midt i et mareritt. En av hennes kilder har blitt tatt i løgn. Det er fult kaos i avisredaksjonen, som desperat forsøker å rydde opp i skandalen. Kaos hersker også i Heloises privatliv. Midt oppi det hele motta…

  • Likblomsten

    Likblomsten
    av Anne Mette Hancock, Anne Mette Hancock

    Inbunden - 2018 - Norska (bokmål) - ISBN: 9788241915222

    Journalist Heloise Kaldan befinner seg midt i et mareritt. En av hennes kilder har blitt tatt i løgn. Det er fult kaos i avisredaksjonen, som desperat forsøker å rydde opp i skandalen. Kaos hersker også i Heloises privatliv. Midt oppi det hele motta…