Denna webbshop är stängd för köp.
Klicka här för mer information

Panda Bear, Panda Bear, What Do You See?
  • Bandtyp: Inbunden
  • Språk: Engelska
  • Utgiven: 200607
  • Antal sidor: 28
  • Vikt i gram: 218
  • ISBN10:0805080783
  • ISBN13:9780805080780

Panda Bear, Panda Bear, What Do You See?

(Inbunden)
Beskrivning:

In the tradition of Polar Bear, Polar Bear, What Do You Hear? a Bald Eagle soars, a Spider Monkey swings, a Macaroni Penguin struts, and a Red Wolf sneaks through the author's rhythmic text and the illustrator's vibrant images in a title about animal conservation. Teacher's Guide available.

Kundrecensioner och bloggar

Sök fler böcker:

Kunder som köpt denna bok har
även köpt:
Skotten i Köpenhamn :  ett reportage om
Uppgång och fall
Uppgång och fall
av Strömquist, Liv
Den allvarsamma leken
Den allvarsamma leken
av Söderberg, Hjalmar
Miniatyrmakaren
Miniatyrmakaren
av Burton, Jessie
Min mors självbiografi
Min mors självbiografi
av Kincaid, Jamaica