Denna webbshop är stängd för köp.
Klicka här för mer information

Självbiografier

Sök i Självbiografier

Gud gav oss tio bud : jag har brutit mot nio av dem

av Runar Sögaard

Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots

av Deborah Feldman
Gud gav oss tio bud : jag har brutit mot nio av dem

"Runar är för mycket. Ögonen är för klara. Håret för blont. Han är alltid solbränd. Han ler mer än någon annan. Han ser ut som en levande överdrift, en sagoprins som små flickor…

Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots

Now a Netflix original series! Unorthodox is the bestselling memoir of a young Jewish woman's escape from a religious sect, in the tradition of Ayaan Hirsi Ali's Infidel and Ca…


Kallad : kamp och kärlek Zen And The Art Of Motorcycle Maintenance Music in the Castle of Heaven Into the Magic Shop
Kallad : kamp och kärlek av Olle CarlssonZen And The Art Of Motorcycle Maintenan... av Robert PirsigMusic in the Castle of Heaven av John Eliot GardinerInto the Magic Shop av Dr James Doty

Last Testament German Philosophy: A Very Short Introduction Brev från en klostercell : längtan efter det heliga When Heaven Calls
Last Testament av His Holiness Pope Benedict XVIGerman Philosophy: A Very Short Introdu... av Andrew BowieBrev från en klostercell : längtan efte... av Hans Gunnar AdénWhen Heaven Calls av Matt Fraser