Denna webbshop är stängd för köp.
Klicka här för mer information

Religion & andlighet

Sök i Religion & andlighet

Gud gav oss tio bud : jag har brutit mot nio av dem

av Runar Sögaard

Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots

av Deborah Feldman
Gud gav oss tio bud : jag har brutit mot nio av dem

"Runar är för mycket. Ögonen är för klara. Håret för blont. Han är alltid solbränd. Han ler mer än någon annan. Han ser ut som en levande överdrift, en sagoprins som små flickor…

Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots

Now a Netflix original series! Unorthodox is the bestselling memoir of a young Jewish woman's escape from a religious sect, in the tradition of Ayaan Hirsi Ali's Infidel and Ca…


The Caravan Kallad : kamp och kärlek Zen And The Art Of Motorcycle Maintenance The Bad-Ass Librarians of Timbuktu
The Caravan av Thomas HegghammerKallad : kamp och kärlek av Olle CarlssonZen And The Art Of Motorcycle Maintenan... av Robert PirsigThe Bad-Ass Librarians of Timbuktu av Joshua Hammer

Educated: A Memoir Dag Hammarskjöld : en psykobiografi Unorthodox Franciskus av Assisi : poet, revolutionär och sökare
Educated: A Memoir av Tara WestoverDag Hammarskjöld : en psykobiografi av Lars DjerfUnorthodox av Deborah FeldmanFranciskus av Assisi : poet, revolution... av Gunnar Granberg